- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Pasta Making Machine
Pasta Making Machine
Fully Automatic Macaroni Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Finish | Polished |
| Machine Type | 3- Stage |
| Output | 100-200 kg/hr |
| Brand | SEW |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Voltage | 220 |
| Phase | 3 Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 100 Kg per Hour |
| Weight | 400 Kg |
| Material | S.S |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg per Hour
- Delivery Time: 25-30 Days
Complete Pasta Plant
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Finish | Polished |
| Material | S.S |
| Weight | 400 Kg |
| Features | Automatic |
| Output | 100-200 kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg per hour
Macroni Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 20 |
| Finish | Polished |
| Material | S.S |
| Weight | 400 Kg |
| Features | Automatic |
| Output | 100-200 kg/hr |
| Brand | SEW |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg per hour
Penne Pasta Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Finish | Polished |
| Material | S.S |
| Weight | 400 Kg |
| Features | Automatic |
| Country of Origin | Made In India |
| Output | 100-200 kg/hr |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg per hour
- Delivery Time: 25-30 Days
Automatic Macaroni Pasta Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg |
| Material | S.S |
| Finish | Polished |
| Weight | 400 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Brand | SEW |
| Features | Automatic |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg per hour
Automatic Pasta Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type | Fully Automatic |
| Brand | SEW |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 100 Kg - 500 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | S.S |
| Weight | 400 Kg |
| Production | 100 Kg per Hour |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg per hour
- Delivery Time: 20-25 Days
Polished Steel Pasta Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg |
| Material | S.S |
| Finish | Polished |
| Weight | 400 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Output | 100-200 kg/hr |
| Brand | SEW |
| Features | Automatic |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg per hour
Industrial Pasta Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg |
| Material | S.S |
| Finish | Polished |
| Weight | 400 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Features | Automatic |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg per hour
Pasta Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg per Hour |
| Material | S.S 304 |
| Finish | Polished |
| Weight | 500 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Output | 100-200 kg/hr |
| Brand | SEW |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100-150 Kg per Hour
Pasta Extruder Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg per Hour |
| Machine Type | 3- Stage |
| Material | S.S 304 |
| Finish | Polished |
| Weight | 500 Kg |
| Output | 100-200 kg/hr |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100-150 Kg per Hour
Semi Automatic Pasta Making Machine
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg per Hour |
| Motor Power | 12 H.P. |
| Machine Type | 3- Stage |
| Phase | 3 |
| Material | S.S |
| Finish | Polished |
| Weight | 450 Kg |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Voltage | 415 V |
| Output | 50-100 kg/hr |
| Brand | SUPER ENGINEERING WORKS |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg Per Hour
- Delivery Time: 25 Days
Automatic Pasta Extruder
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100 Kg per Hour |
| Machine Type | 3- Stage |
| Phase | 3 Phase |
| Material | S.S 304 |
| Motor Power | 10 H.P. |
| Finish | Polished |
| Weight | 1500 Kg |
| Machine Power | 0-40 kw |
| Output | 50-100 kg/hr |
| Brand | SEW |
| Country of Origin | Made in India |
Features
Highly durable
Maintenance free working
Easy to install
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg Per Hour
- Delivery Time: 25-30 Days