- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Extruder Machine
Extruder Machine
Manufacturer of a wide range of products which include kurkure extruder machine, namkeen farsan making machine, namkeen extruder machine and soya badi making machine.
Kurkure Extruder Machine
Product Price: Rs 2,80,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Capacity | Super Engineering Works |
| Design Type | Standard, Customized |
| Automation Grade | Automatic |
| Condition | New |
| Brand | SEW |
Additional Information:
- Pay Mode Terms: L/C (Letter of Credit),T/T (Bank Transfer)
- Port of Dispatch: New Delhi Port
- Production Capacity: 20 Unit Month
- Delivery Time: 30 Day after Confirmation
- Packaging Details: Wooden Crates
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Namkeen Farsan Making Machine
Product Price: Rs 35,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Capacity | 100-150 Kg Per Hour |
| Material To Be Extruded | Stainless Steel |
| Machine Type | Automatic |
| Power Consumption | 1 Kva |
| Power Source | Electric |
| Production Capacity | 100-150 Kg per hour |
| Voltage | 220/240 Volt |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Weight | 100 Kg |
| Size | 50" x 18" x 11" |
| Phase | Single Phase |
Production: 100 Kg per Hour
Motor: 2 H.P.
Material: S.S. 304
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Namkeen Extruder Machine
Product Price: Rs 35,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Type Of Namkeen | Fafda |
| Capacity (kg) | 100 kg |
| Snacks Type | Namkeen |
| Production Capacity (kg per day) | 50-100 kg per day |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Model Number | Super Engineering Works |
| Condition | New |
Additional Information:
- Pay Mode Terms: L/C (Letter of Credit),T/T (Bank Transfer)
- Port of Dispatch: Noida
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: 1 Week
- Packaging Details: Wooden Crates
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Soya Badi Making Machine
Product Price: Rs 5,00,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Production Capacity | 200 kg/hr |
| Capacity | 250 kg/hr |
| Snacks Type | Soya Nuggets |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 Phase |
| Minimum order quantity | 1 |
| Material To Be Extruded | Soya Chunks |
| Connected Load | 40 Kw |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg
- Delivery Time: 15-20 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback