- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Roster Machine
Roster Machine
Leading Manufacturer of corn puff snacks rotary roaster machine, puff kurkure,makhana roaster and automatic roaster with flavoring machine from Noida.
Corn Puff Snacks Rotary Roaster Machine
Product Price: Rs 1,40,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 100 kg |
| Machine Type | Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Heating Type | 6 x2 KW |
| Used In | New |
| Power Consumption | 12Kw |
| Material | 304 |
Additional Information:
- Pay Mode Terms: L/C (Letter of Credit),T/T (Bank Transfer)
- Port of Dispatch: Delhi Port
- Production Capacity: 100 kg
- Delivery Time: 2 Weeks
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Puff kurkure,Makhana Roaster
Product Price: Rs 1,40,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Capacity | 100 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Fuel | Electric |
| Machine Type | Automatic |
| Power Consumption | 12 Kva |
| Material | 304 |
| Color | White |
| Type of Machine | Industrial Roasting Machine |
| Used In | New |
Additional Information:
- Pay Mode Terms: L/C (Letter of Credit),T/T (Bank Transfer)
- Port of Dispatch: Delhi Port
- Delivery Time: 1 Week
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Automatic Roaster with Flavoring Machine
Product Price: Rs 3,50,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 100-150 Kg Per Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Machine Type | Automatic |
| Power Consumption | 12 Kva |
| Voltage (V) | 380/440 Volt |
| Material | Stainless Steel |
| Phase | Three Phase |
| Weight (kg) | 400 Kg |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Dimensions | 600 x 3657 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback